Czyste okna i witryny są dla każdej firmy ważnym elementem budowania prawidłowego wizerunku.
Ryzyko brudnych okien
Regularne mycie powierzchni szklanych to jednak nie tylko budowanie wizerunku zadbanego ale również okazja do sprawdzenia ich stanu i możliwości przeprowadzenia ewentualnej konserwacji. Odkładanie tej czynności w czasie może spowodować osadzenie się trudnego do usunięcia brudu, czy zacieków. Najlepszą porą na wykonywanie prac związanych z myciem okien jest wiosna kiedy odpowiednie światło uwidoczni ewentualne smugi i drobne zabrudzenia. W lecie w godzinach około południowych szkło pozostaje mocno nagrzane co znacząco utrudnia skuteczność mycia.
O czym należy pamiętać?
Samo mycie należy rozpocząć od gruntownego mycia stolarki przy użyciu odpowiednio dobranych do jej rodzaju chemii. Będzie ona inna w przypadku stolarki plastikowej, aluminiowej czy drewnianej. Nieregularne mycie ram w efekcie prowadzi do trwałego ich zabrudzenia.
Podczas standardowego mycia okien należy wyposażyć się w ściągaczki, ułatwiające ściąganie wody ze szkła jak również ścierki z mikrofibry i ręcznik papierowy mający wysoką chłonność wody. Oczywiście należy pamiętać, że powierzchnia musi być odpowiednio zwilżona za pomocą środka do mycia szyb. W przypadku mycia okien na wysokości lepiej zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnej firmy sprzątającej wyposażonej w drabiny, rusztowania, podnośnik lub posiadającej w swoich szeregach pracowników z umiejętnościami mycia metodą alpinistyczną.