Prace wysokościowe

Nierzadko można się spotkać ze stosunkowo młodymi, ale zaniedbanymi budynkami. Taki stan sprawia, że obiekt prezentuje się nieestetycznie i nie za dobrze świadczy o właścicielu lub zarządcy nieruchomości. Na szczęście w przeważającej liczbie przypadków nie trzeba wiele, żeby przywrócić budowli dawną świetność. Wystarczy wiedza, odpowiednie przygotowanie, właściwie dobrane produkty oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, wynikających ze specjalistycznych prac wysokościowych. W skrócie – konieczne jest zatrudnienie profesjonalisty. Przestrzegamy restrykcyjnych zasad pracy, które sami sobie narzuciliśmy. Dzięki temu możemy zaproponować Państwu usługi, które spełniają wyśrubowane kryteria dotyczące jakości, solidności i szybkiego czasu realizacji. Specjalistyczne prace wysokościowe zlecane naszej firmie, są wykonywane terminowo i zawsze bierzemy pod uwagę oczekiwania i sugestie naszych klientów.

 

Bezpieczeństwo a specjalistyczne prace wysokościowe

Prace na wysokościach to szczególnie wymagające zadanie. Jak nigdzie indziej, bardzo liczy się tutaj precyzja oraz sprawnie wykonywanie działań. Specjalistyczne prace wysokościowe mogą być wykonane w profesjonalny sposób, tylko jeśli zajmują się tym wykwalifikowane osoby. Takie zajęcie nie jest dla wszystkich i nie chodzi jedynie o odwagę, chociaż brak lęku wysokości jest tu ważnym czynnikiem. Dobierając naszą załogę, zwracamy uwagę na doświadczenie oraz rzetelność. Wierzymy, że prac na wysokościach powinni się podejmować tylko odpowiednio przeszkoleni ludzie. Takie przygotowanie jest niezbędne, żeby nie narażali życia i zdrowia swojego oraz osób znajdujących się w otoczeniu. Każdy pracownik w naszej firmie, zanim zostanie przydzielony do konkretnych prac na wysokości, przechodzi specjalistyczne szkolenie. Obejmuje ono podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, zaznajomienie ze sprzętem, wykorzystywanymi w firmie produktami oraz środkami bezpieczeństwa.

 

Produkty wykorzystywane w specjalistycznych pracach wysokościowych

Skuteczne wysokościowe mycie okien i elewacji, oprócz przestrzegania zasad bezpieczeństwa, wiąże się również z wyborem odpowiednich produktów. Używane substancje powinny być dopasowane do czyszczonej powierzchni. Konkretne typy elewacji czy ram okiennych mają różną odporność na działanie chemikaliów. Wiedza na temat tych zależności jest niezbędna, żeby nie uszkodzić czyszczonej nawierzchni. Zanim przystąpi się do specjalistycznego prac wysokościowych, niezbędne jest więc rozpoznanie, z jakim tworzywem ma się do czynienia. Dopiero na tej podstawie wybiera się kolejność wykonywanych działań, konkretne preparaty oraz urządzenia wykorzystywane do realizacji zlecenia. Korzystanie z odpowiednich produktów to nie tylko wyeliminowanie ryzyka zniszczenia powierzchni. Precyzyjny dobór chemikaliów pozwala też cieszyć się najlepszymi efektami. W rezultacie nawet uciążliwe zabrudzenia zostają usunięte, a okno lub elewacja odzyskują swój świeży, atrakcyjny wygląd.

 

Mycie na wysokości

 

Sprzęt, gwarantujący sprawne i bezpieczne wykonanie zlecenia

Zaufanie do sprzętu wykorzystywanego podczas pracy na wysokościach to coś niezbędnego. Bez tego nie ma mowy o solidnym wykonywaniu zadań. Każdy nasz pracownik musi czuć się pewnie i komfortowo, niezależnie od tego, czy zajmuje się czyszczeniem elewacji dwupiętrowego budynku, czy oczyszcza okno wysokiego biurowca. W tym celu:

  • zaopatrujemy się tylko w rozwiązania sprawdzonych producentów, szanowanych na rynku i często wybieranych przez przedsiębiorstwa zajmujące się specjalistycznymi pracami wysokościowymi;
  • regularnie przeprowadzamy gruntowny przegląd wyposażenia – sprawdzamy każdy element i upewniamy się, że nie dojdzie do żadnej awarii sprzętu;
  • dbamy o to, żeby wyposażenie było używane jedynie w takich warunkach, jakie określił producent.

W wyżej wymienionych kwestiach absolutnie nie ma miejsca na żadne kompromisy. Tylko takie podejście może zagwarantować bezpieczeństwo pracownikowi i pozwolić mu w stu procentach skupić się na wykonywanym zadaniu.

 

Profesjonalne doradztwo

Jak często odświeżać konkretną elewację? W jaki sposób wybierać usługi, żeby móc zminimalizować koszty i cieszyć się pięknym, estetycznie wyglądającym budynkiem? Chętnie udzielamy odpowiedzi na te i na wiele innych pytań związanych ze specjalistycznymi pracami wysokościowymi. Bogate doświadczenie w realizacji różnorodnych zleceń na terenie Poznania i Katowic pozwoliło nam opracować najskuteczniejsze metody działania. Codziennie wykorzystujemy wiedzę, którą udało się nam zdobyć dzięki praktyce. Chętnie się nią dzielimy z osobami, które potrzebują rzetelnie wykonanej usługi i liczą na sprawną realizację zleceń, przynoszącą świetne efekty. Doświadczenie jest niezbędne do tego, żeby rozpoznać, którą metodę czyszczenia elewacji wybrać (działania wykonywane na sucho lub z pomocą mgły wodnej) oraz jak rozplanować czyszczenie szyb o dużej powierzchni. Serdecznie zapraszamy do kontaktu klientów zamieszkujących Poznań i Katowice. W indywidualny sposób dobierzemy profesjonalny sposób czyszczenia i konserwacji elewacji oraz innych powierzchni.

 

Zobacz jedną z naszych usług w których niezbędne jest  przeszkolenie wysokościowe: